BUK - drewno kominkowe

BUK - Drewno bukowe do kominka w Szczecinie

img buk

Drewno bukowe charakteryzuje się jednolitą barwą oraz strukturą. Jest rozpierzchło naczyniowe, o jasnym, żółtoczerwonym zabarwieniu. W wielu przypadkach posiada skazy w postaci ciemnych zabarwień tzw. fałszywa twardziel. Kora młodego buka jest cienka i szarozielona, z latami robi się popękana i srebrnoszara. Udział kory wynosi zaledwie 7%. Czas suszenia: ok. 2 lat.

Drewno bukowe jest jednym z chętniej wybieranych na opał, ponieważ cechuje je duża wartość opałowa. Czas spalania się drewna bukowego jest długi i dający dużą ilość ciepła. Za sprawą małej ilości kory wydziela niewielką ilość dymu.

W swojej ofercie w Szczecinie posiadamy doskonałej jakości drewno bukowe, które płonąc w kominku, uprzyjemni Państwu długie zimowe wieczory.

Udostępnij na FB

DĄB - drewno kominkowe

DĄB - Drewno dębowe do kominka Szczecin

img dab

Drewno dębowe ma wyrazistą strukturę, posiada twardziel w kolorze brunatnym oraz stosunkowo jasną, kontrastującą biel. Drewno jest koloru żółtobrązowego, natomiast kora dębu jest ciemnoszara, gruba i popękana. Świeże drewno ma  charakterystyczny zapach octu. Udział procentowy kory wynosi 23%.

Drewno dębowe jest doskonałe do palenia w kominku. Czas przesychania jest bardzo długi, jest też ze względu na swoją twardość trudnołupliwe. Cechuje się dużą wartością kaloryczną. Pali się długo, dostarczając dużo ciepła, przez co jest bardzo wydajne. Nasza firma oferuje suche i podsuszane drewno dębowe w Szczecinie, do wszystkich typów kominka.

Udostępnij na FB

JESION - drewno kominkowe

JESION - Drewno jesionowe do kominka w Szczecinie

img jesionDrewno jesionowe jest pierścieniowo-naczyniowe w jasnym zabarwieniu, które jednakże z wiekiem ciemnieje. Świeżo po ścięciu odczuwalny jest delikatny, słodkawy zapach. Kora jesionowa w okresie do 50 lat jest gładka, potem grubieje, robi się spękana i bardzo ciemna. Udział kory wynosi ok. 14%.

Drewno jesionowe posiada wysoką wartość opałową. Swoją kaloryczność zawdzięcza dużej gęstości i cienkiej korze. Cechuje się znaczną twardością, przez co jest trudno łupliwy.

Nasza firma Szczecin posiada w swojej ofercie wysokogatunkowe drewno jesionowe, które przyczyni się do miłych chwil spędzonymi z rodziną w cieple domowego ogniska.

Udostępnij na FB

AKACJA - drewno kominkowe

AKACJA - Drewno akacjowe do kominka

img akacja

Drewno robinii akacjowej jest zazwyczaj prosto włókniste średniodrobnej strukturze, w której wyraźnie odróżnia się porowata strefa drewna wczesnego, obszarem drewna późnego. Natomiast biel i twardzina są jednolite. Robinia posiada szarozieloną, grubą i mocno popękaną korę, której udział procentowy wynosi ok. 22 %.

Drewno akacjowe to bardzo ekonomiczny surowiec opałowych, ponieważ bardzo długo się pali emitując wysoką temperaturę. Drewno to posiada swoistą właściwość, że niezgorzej się pali nawet w momencie, gdy wysuszenie nie jest jeszcze całkowite. Drewno to jest ciężkie i twarde, a tym samym trudno łupliwe.

Polecamy drewno akacjowe do kominka, które wprowadzi do Państwa domów w Szczecinie, ciepło i przytulną atmosferę.

Udostępnij na FB

GRAB - drewno kominkowe

GRAB - Drewno grabu do kominka Szczecin

img grab

Drewno grabu jest koloru  szarobiałego lub żółtawobiałego. Odznacza się jednolitą barwą i strukturą. Biel i twardziel nie odróżniają się od siebie.  Kora grabu jest bardzo cienka i gładka o szarym zabarwieniu. Udział kory wynosi zaledwie 7%.

Drewno grabu bardzo dobrze sprawdza się jako opał, ponieważ charakteryzuje się bardzo dużą gęstością i nadzwyczaj cienką korą. Posiada wysoka wartość energetyczną, ponieważ długo się spala, wytwarzając wysoką temperaturę. Świetnie się sprawdza jako materiał opałowy również dlatego, że wytwarza niewielką ilość dymu. Podczas spalania wydziela przyjemny zapach.

Prowadzimy sprzedaż drewna grabowego do kominka w Szczecinie. Dzięki nam zima nie będzie już straszna.

Udostępnij na FB

BRZOZA - drewno kominkowe

BRZOZA - Drewno brzozowe

img brzoza

Drewno brzozy posiada jednolitą strukturą. Występuje w kolorze żółto-białym lub z czerwonym odcieniem.  W wewnętrznej strefie pnia występują zazwyczaj plamki rdzeniowe i zarośnięte czarne sęki. Cechą charakterystyczną brzozy jest biała cienka kora, przypominająca papier, która z wiekiem staje się twarda, ciemna i spękana. Udział kory wynosi ok. 12%.

Drewno brzozowe jest chętnie wybierane do palenia w kominku, ponieważ wysuszone się nie iskrzy. Podczas palenia wydziela miły, charakterystyczny zapach. Posiad niewielką ilość substancji smolistych. Szybko przesycha i jest łatwo łupliwe. Drewno brzozowe dostępne w Szczecinie, zapewni Państwu ciepło i miły klimat w domu.

Udostępnij na FB

Oferujemy suche drewno kominkowe w Szczecinie, dostępne całorocznie różnorodne gatunki drewna

Przy wyborze drewna powinno się kierować nie tylko jego gatunkiem, ale także stopniem wysuszenia. Drewno mokre daje o wiele mniej ciepła, tracąc energię na odparowanie wody. Osadzająca się na ścianach kominka smolista sadza, może z czasem wpłynąć na bezpieczeństwo użytkowników. Nasza firma oferuje w Szczecinie suche drewno kominkowe, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że w pełni będą wykorzystane wszystkie jego właściwości. Oferujemy drewno brzozy doskonale nadające się na rozpalanie czy bardzo wydajne drewno jesionu lub dębu. Ponadto wysokoenergetyczne drewno grabu i akacjowe, które pozwolą przetrwać zimę w ciepłej atmosferze.

Nasza firma oferuje drewno kominkowe Szczecin, ułożone i pocięte by nie zawieść Państwa oczekiwań

Trudno precyzyjnie odmierzyć dokładną ilość drewna, dlatego tak ważne są stosowane w branży drzewnej jednostki miar, które dla kupujących mają niemałe znaczenie. Wiadomym jest, że najbardziej rzetelną i korzystną dla Klientów jest jednostka mpu i my taką właśnie miarą posługujemy się przy sprzedaży. Zależy nam na zadowoleniu naszych Klientów, dlatego oferujemy w Szczecinie drewno kominkowe ułożone po uprzednim pocięciu. Oferujemy wiele gatunków drewna kominkowego, które dostarczy Państwu ciepła na całą, długą zimę.

Dla naszych Klientów przycinamy i łupiemy drewno, oferujemy także dowóz drewna w zachodniopomorskim

Drewno kominkowe to cenny surowiec opałowy do domów ogrzewanych kominkiem. Jednakże ze względu na swoje gabaryty i wagę bywa nieco uciążliwy. Dla wygody naszych Klientów oferujemy przycinanie i łupanie drewna kominkowego. Każdy Klient może zamówić usługę dowozu zakupionego drewna. Koszt ustalany jest indywidualnie, bowiem uzależniony jest od wielkości zmówienia oraz miejsca dostarczenia. Nasze doświadczenie i znajomość branży przekładają się na doskonałą jakość usług. Zaopatrując się w naszej firmie, możesz mieć pewność, że kupujesz drewno kominkowe najwyższej jakości.

DREWNO KOMINKOWE

DOWOZIMY DREWNO

- Szczecin
- Gryfno
- Police
- Mierzyn
- Dobra
- Miejsca w odległości do 80 km od Szczecina

Jakość dostarczanego drewna

  • Oferujemy w ciągłej sprzedaży drewno kominkowe suche i podsuszone. Suche drewno zapewni dobre ogrzewanie domu i lepszą sprawność kominka, gdyż cała energia spalania jest użyta na ogrzewanie a nie dosuszanie palącego się drewna.
  • Jako jedni z niewielu dostawców drewna dostarczamy drewno pocięte i połupane stosując miarę (metr przestrzenny układany mpu), dlatego naszego drewna JEST PO PROSTU WIĘCEJ !!!