Jednostki miar drewna kominkowego

Stosowane jednostki miar drewna kominkowego

Poniżej przedstawiamy znaczenie jednostek  używanych do pomiaru surowca drzewnego.

• jednostki objętości
• jednostki masy
• jednostki powierzchni

Jednostki objętości:

1. metr sześcienny (m3) = kubik (metr kubiczny drewna)
2. metr przestrzenny (mp)

  • metr przestrzenny układany (mpu) - tą jednostę miary stosujemy
  • metr przestrzenny nasypowy (mpn)
Udostępnij na FB

Jakie drewno do kominka

Drewno do kominka musi posiadać pewne określone cechy

Stojąc przed wyborem drewna do palenia w kominku, trzeba uwzględnić kilka cech: gęstość drewna, jego twardość, łupliwość, ilość kory, stopień wysuszenia oraz szybkość przesychania. Czynniki te w dużym stopniu wpływają na wielkość płomienia, moc uzyskanego ciepła w domu oraz ilość dymu towarzyszącego spalaniu.

Kaloryczność drewna

Kaloryczność drewna opałowego to jedna z podstawowych cech wpływająca na jego wydajność. Wartość opałowa uzależniona jest od gęstości drewna po jego wysuszeniu. Przy paleniu twardego drewna pojawia się drobny płomień, jednakże daje on duża ciepła i czas spalania się jest dłuższy. W związku z tym rzadziej trzeba dokładać do kominka i z tej przyczyny, mimo wyższej ceny, twarde drewno może okazać się bardziej ekonomiczne. Ponadto poczyniony zapas na zimę, na pewno zajmie mniej wolnej przestrzeni, niż gdyby składowało się drewno miękkie.

Udostępnij na FB

Gatunki drewna kominkowego

Popularne gatunki drewna do kominka Szczecin

BUK - Drewno bukowe do kominka w Szczecinie

img bukBuk jest dorodnym, wolno rosnącym drzewem, którego wysokość osiąga 40 m, a średnica 150 cm, o dużych wymaganiach glebowych i klimatycznych. W Polsce zachodniej i południowej buk jest jednym z podstawowych drzew występującym w lasach.

Drewno buka cechuje się jednolitą barwą oraz strukturą. Jest rozpierzchło naczyniowe i posiada jasny kolor o żółtoczerwonym zabarwieniu. Często posiada skazy w postaci brunatnych zabarwień tzw. fałszywa twardziel. Kora młodego buka jest cienka, szarozielona, z wiekiem staje się popękana i srebrnoszara. Udział kory wynosi zaledwie 7%. Czas suszenia: ok. 2 lat.

Drewno bukowe jest jednym z chętniej wybieranych na opał, ponieważ posiada dużą wartość opałową, cechuje się twardością i łatwością rąbania. Ponadto długo się spala i oddaje dużą ilość ciepła. Wydziela małą ilość dymu, zostawiając po sobie niewielką ilość popiołu. Główną wadą drewna bukowego to deficyt tego towaru na rynku…

Udostępnij na FB

Drewno jako paliwo

Drewno jako paliwo - tylko z drzew liściastych

Drewno jest najchętniej używanym paliwem kominkowym w ekologicznym ogrzewaniu domów. Ten surowiec energetyczny ma wiele zalet, jest przy tym tani i powszechnie dostępny.  Do spalania w kominkach najbardziej nadaje się drewno pochodzące z drzew liściastych, ze względu na większą gęstość oraz mniejszą zawartość kopcących przy spalaniu żywic. Wśród nich najlepsze są: grab, buk, dąb, brzoza, jesion, klon, akcja. Ich stosowanie daje gwarancję długotrwałej i bezawaryjnej pracy kominka.

Udostępnij na FB

Jak należy układać drewno

Jak układać i przechowywać drewno do kominka?

Jeżeli swój dom ogrzewasz przy pomocy kominka, w którym palisz drewnem miej na uwadze, że równie ważne co wybór odpowiedniego gatunku drewna, istotny jest także właściwy sposób jego sezonowania czyli składowania i przechowywania w dostosowanych do tego warunkach. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób które robią zapasy kupując drewno w znacznych ilościach mające starczyć na dłuższy okres palenia.

Udostępnij na FB

Ogrzewanie domu kominkiem

Ogrzewanie kominkowe – dobry sposób na ciepło w domu

Wiele osób decyduje się na ogrzewanie kominkowe, chcąc się cieszyć strzelającym ogniem w salonie, które daje ciepło i przyczynia się do przytulnego klimatu w domu.

Obecnie dostępnych jest kilka rodzajów pieców kominkowych, różniących się od siebie funkcjami i ceną oraz co oczywiste wyglądem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba wziąć pod rozwagę różne aspekty, przede wszystkim jaką powierzchnię będziemy ogrzewać. Można zdecydować się na kominek otwarty i zamknięty.

Udostępnij na FB

Oferujemy suche drewno kominkowe w Szczecinie, dostępne całorocznie różnorodne gatunki drewna

Przy wyborze drewna powinno się kierować nie tylko jego gatunkiem, ale także stopniem wysuszenia. Drewno mokre daje o wiele mniej ciepła, tracąc energię na odparowanie wody. Osadzająca się na ścianach kominka smolista sadza, może z czasem wpłynąć na bezpieczeństwo użytkowników. Nasza firma oferuje w Szczecinie suche drewno kominkowe, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że w pełni będą wykorzystane wszystkie jego właściwości. Oferujemy drewno brzozy doskonale nadające się na rozpalanie czy bardzo wydajne drewno jesionu lub dębu. Ponadto wysokoenergetyczne drewno grabu i akacjowe, które pozwolą przetrwać zimę w ciepłej atmosferze.

Nasza firma oferuje drewno kominkowe Szczecin, ułożone i pocięte by nie zawieść Państwa oczekiwań

Trudno precyzyjnie odmierzyć dokładną ilość drewna, dlatego tak ważne są stosowane w branży drzewnej jednostki miar, które dla kupujących mają niemałe znaczenie. Wiadomym jest, że najbardziej rzetelną i korzystną dla Klientów jest jednostka mpu i my taką właśnie miarą posługujemy się przy sprzedaży. Zależy nam na zadowoleniu naszych Klientów, dlatego oferujemy w Szczecinie drewno kominkowe ułożone po uprzednim pocięciu. Oferujemy wiele gatunków drewna kominkowego, które dostarczy Państwu ciepła na całą, długą zimę.

Dla naszych Klientów przycinamy i łupiemy drewno, oferujemy także dowóz drewna w zachodniopomorskim

Drewno kominkowe to cenny surowiec opałowy do domów ogrzewanych kominkiem. Jednakże ze względu na swoje gabaryty i wagę bywa nieco uciążliwy. Dla wygody naszych Klientów oferujemy przycinanie i łupanie drewna kominkowego. Każdy Klient może zamówić usługę dowozu zakupionego drewna. Koszt ustalany jest indywidualnie, bowiem uzależniony jest od wielkości zmówienia oraz miejsca dostarczenia. Nasze doświadczenie i znajomość branży przekładają się na doskonałą jakość usług. Zaopatrując się w naszej firmie, możesz mieć pewność, że kupujesz drewno kominkowe najwyższej jakości.

DREWNO KOMINKOWE

DOWOZIMY DREWNO

- Szczecin
- Gryfno
- Police
- Mierzyn
- Dobra
- Miejsca w odległości do 80 km od Szczecina

Jakość dostarczanego drewna

  • Oferujemy w ciągłej sprzedaży drewno kominkowe suche i podsuszone. Suche drewno zapewni dobre ogrzewanie domu i lepszą sprawność kominka, gdyż cała energia spalania jest użyta na ogrzewanie a nie dosuszanie palącego się drewna.
  • Jako jedni z niewielu dostawców drewna dostarczamy drewno pocięte i połupane stosując miarę (metr przestrzenny układany mpu), dlatego naszego drewna JEST PO PROSTU WIĘCEJ !!!