Gatunki drewna kominkowego

Popularne gatunki drewna do kominka Szczecin

BUK - Drewno bukowe do kominka w Szczecinie

img bukBuk jest dorodnym, wolno rosnącym drzewem, którego wysokość osiąga 40 m, a średnica 150 cm, o dużych wymaganiach glebowych i klimatycznych. W Polsce zachodniej i południowej buk jest jednym z podstawowych drzew występującym w lasach.

Drewno buka cechuje się jednolitą barwą oraz strukturą. Jest rozpierzchło naczyniowe i posiada jasny kolor o żółtoczerwonym zabarwieniu. Często posiada skazy w postaci brunatnych zabarwień tzw. fałszywa twardziel. Kora młodego buka jest cienka, szarozielona, z wiekiem staje się popękana i srebrnoszara. Udział kory wynosi zaledwie 7%. Czas suszenia: ok. 2 lat.

Drewno bukowe jest jednym z chętniej wybieranych na opał, ponieważ posiada dużą wartość opałową, cechuje się twardością i łatwością rąbania. Ponadto długo się spala i oddaje dużą ilość ciepła. Wydziela małą ilość dymu, zostawiając po sobie niewielką ilość popiołu. Główną wadą drewna bukowego to deficyt tego towaru na rynku…

Podsumowując:

 • Duża wartość opałowa
 • Bardzo cienka kora
 • Dobra łupliwość
 • Względnie szybkie przesychanie

DĄB - Drewno dębowe do kominka Szczecin

img dabDąb jest dorodnym i długowiecznym drzewem, o dużych wymaganiach glebowych. Dorasta do 40 m wysokości. Dąb tworzy liczne zespoły leśne, występuje również w zmieszaniu z innymi gatunkami, rośnie też pojedynczo przy drogach czy w parkach.

Drewno dębowe ma wyraźnie zaznaczoną strukturę, posiada zauważalną twardziel zabarwioną na kolor brunatny, biel jest wąski i stosunkowo jasny. Jest koloru żółtobrązowego. Świeże drewno dębowe wydziela charakterystyczny zapach octu. Kora dębu jest gruba i spękana, o barwie ciemnoszarej. Udział procentowy kory wynosi 23%.

Drewno dębowe dobrze się sprawdza, jako drzewo opałowe. Niestety czas przesychania jest bardzo długi i sięga 3 lat. Jest też twarde, co utrudnia jego rąbanie i posiada grubą korę. Jednakże cenione jest ze względu na swoją wartość kaloryczną. Spala się bardzo powoli dostarczając dużo ciepła. Długo utrzymuje płomień, przez co jest bardzo wydajne.

Podsumowując:

 • Bardzo duża kaloryczność
 • Długi czas przesychania
 • Gruba kora
 • Wydajność

JESION - Drewno jesionowe do kominka w Szczecinie

img jesionJesion jest szybko rosnącym drzewem. Gatunek ten wymaga gleb żyznych, wilgotnych lub podmokłych oraz głębokich i pulchnych. Jest drzewem przeciętnej wielkości, którego wysokość wynosi 25-35 m, o średnicy do ok. 100 cm. Nie tworzy litych drzewostanów, a ze względu na swoje upodobania glebowe, najczęściej spotkać go można nad brzegami rzek oraz jezior, ale także w parkach, alejach i przy drogach. W Polsce zaliczane do bardzo cennych, szlachetnych gatunków.

Jesion posiada drewno pierścieniowo-naczyniowe, o rysunku słoistym. Biel i twardziel trudne do odróżnienia, biel szeroki i bardzo jasny, twardziel o nierównym zabarwieniu od żółtego do jasnobrązowego. Kolor drewna jasny, z wiekiem ciemnieje. Zaraz po ścięciu wydziela delikatny słodkawy zapach. Kora na drzewie, do ok. 50 lat jest gładka, zielono-szara. Później gruba, spękana, niemal czarna. Udział kory wynosi ok. 14%.

Drewno jesionowe cechuje się wysoką wartością opałową. Dzięki dużej gęstości i kaloryczności oraz cienkiej korze jest bardzo cenionym gatunkiem. Jednakże ze względu na znaczną twardość jest trudno łupliwy. Czas przesychania wynosi 2 lata.

Podsumowując:

 • Bardzo duża kaloryczność
 • Względny czas przesychania
 • Stosunkowo cienka kora
 • Wydajność
 • Trudna łupliwość

 AKACJA - Drewno akacjowe do kominka

img akacjaAkacja - prawidłowa nazwa robinia akacjowa to wolno rosnące drzewo do wysokości około 30 m i średnicy do ponad 100 cm, jednakże w Europie zazwyczaj nie osiąga takich wymiarów. Ojczyzną akacji jest Ameryka Północna i stamtąd sprowadzana do kraju.  Cechuje się skromnymi wymaganiami glebowymi, może rosnąć na glebach suchych i jałowych.  Niekiedy pojawia się w polskich lasach, częściej można ją spotkać w parkach i przy drogach.

Drewno jest zwykle prosto włókniste o strukturze średniodrobnej, w której wyraźnie kontrastuje porowata strefa drewna wczesnego ze spoistym obszarem drewna późnego. Natomiast biel o żółtym kolorze, z twardziną w żółtozielonym ciemniejąca do barwy złotobrązowej, nie odznaczają się od siebie. Dobrze widoczne roczne przyrosty. Robinia pokryta jest szarozieloną, grubą i znacznie popękaną korą, której udział procentowy wynosi ok. 22 %.

Drewno robinii akacjowej to jeden z najbardziej ekonomicznych oraz energetycznych surowców opałowych. Czas spalania jest bardzo długo, dając średni płomień i wysoką temperaturę. Ponadto cechą charakterystyczną drewna akacjowego jest to, że dobrze pali się nawet w chwili, gdy stopień wysuszenia nie jest jeszcze całkowity. Drewno to jest bardzo ciężkie oraz twarde, co przekłada się na trudną łupliwość.

Podsumowując:

 • Duża wartość opałowa
 • Stosunkowo szybki czas przesychania
 • Gruba kora
 • Wydajność
 • Trudna łupliwość

GRAB - Drewno grabowe

img grabGrab to drzewo, które osiąga wysokość do ok. 25 m i średnicę max. do 100 cm, zwykle jednak mniejszą. Ma duże wymagania glebowe, rośnie na ziemiach żyznych i wilgotnych, obfitujących w związki mineralne i wapń. Występuje na terenie całej nizinnej części kraju.

Drewno graba jest o barwie szarobiałej lub żółtawobiałej. Charakteryzuje się jednolitą barwą i strukturą. Biel i twardziel nie odróżniają się. Przyrosty roczne mają mocno falisty przebieg. Kora na grabie jest bardzo cienka i gładka o szarej barwie. Udział kory wynosi tylko 7%.

Grab jest jednym z najlepszych gatunków do kominka. Cechuje się bardzo dużą gęstością i bardzo cienką korą, dzięki czemu ilość dymu podczas spalania jest niewielka.  Wolno się pali i przez długi czas utrzymuje płomień, dając  wysoką temperaturę spalania. Świetnie się sprawdza jako materiał opałowy, do wszystkich rodzajów kominków. Stosunkowo szybko przesycha. Podczas spalania wydziela przyjemny zapach. Jest trunołupliwe.

Podsumowując:

 • Wysoka wartość energetyczna
 • Stosunkowo szybki czas przesychania
 • Niewielki udział procentowy kory
 • Wydajność
 • Trudna łupliwość

BRZOZA - Drewno brzozowe

img brzozaBrzoza jest szybko rosnącym drzewem, o małych wymaganiach glebowych i wilgotnościowych. Dorasta do 25 metrów wysokości. Jej występowanie jest dość powszechne.

Drewno brzozy charakteryzuje się jednolitą strukturą. Jest w kolorze żółto-białym lub z czerwonym odcieniem, beztwardzielowe. Często w wewnętrznej strefie pnia znajdują się plamki rdzeniowe i zarośnięte czarne sęki . Jej cechą charakterystyczną jest biała kora z poprzecznymi pasmami. Młode drzewko posiada korę cienką, podobna do papier, która z wiekiem twardnieje, ciemnieje i staje się spękana. Udział kory wynosi ok. 12%.

Drewno brzozowe jest często używane do palenia w kominku, ponieważ wysuszone nie powoduje iskrzenia. Pali się płomieniem o lekko niebieskawym zabarwieniu i wydziela miły, charakterystyczny zapach, nie zawiera wielu substancji smolistych. Drewno brzozowe jest średniej masy, niezbyt twarde i elastyczne.

Podsumowując:

 • Dostateczna kaloryczność oraz palność
 • Szybkie przesychanie
 • Względnie cienka kora
 • Dobra łupliwość
 • Dostępność

JESTEŚMY SOLIDNYMI DOSTAWCAMI DREWNA I PŁACISZ TYLKO ZA TAKĄ ILOŚĆ DREWNA JAKĄ MASZ UŁOŻONĄ. JEŚLI PO UŁOŻENIU DREWNA BĘDZIE GO MNIEJ NIŻ ZAMÓWIŁEŚ DOWIEZIEMY RÓŻNICĘ.

Naszą działalność w branży drzewnej prowadzimy od lat, a zdobyte doświadczenie przekładamy na jakość naszych usług. Jesienią i zimą należy odpowiednio zadbać o ogrzewanie domu, by łatwiej znieść tę uciążliwą porę roku. Nasza firma posiada w sprzedaży różnorodne gatunki drewna kominkowego, począwszy od brzozowego, przez jesionowe, grabowe, bukowe czy akacjowe, na dębowym kończąc. Każde z nich posiada swoiste właściwości, które czynią je doskonałym materiałem opałowym. Sprzedajemy suche i przesuszone drewno kominkowe w Szczecinie i okolicy, by dostarczyć tego cennego surowca wszystkim chętnym Klientom. Sprzedawane przez nas drewno kominkowe jest ułożone, co pozwala dokładniej zmierzyć jego ilość.
Udostępnij na FB

Oferujemy suche drewno kominkowe w Szczecinie, dostępne całorocznie różnorodne gatunki drewna

Przy wyborze drewna powinno się kierować nie tylko jego gatunkiem, ale także stopniem wysuszenia. Drewno mokre daje o wiele mniej ciepła, tracąc energię na odparowanie wody. Osadzająca się na ścianach kominka smolista sadza, może z czasem wpłynąć na bezpieczeństwo użytkowników. Nasza firma oferuje w Szczecinie suche drewno kominkowe, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że w pełni będą wykorzystane wszystkie jego właściwości. Oferujemy drewno brzozy doskonale nadające się na rozpalanie czy bardzo wydajne drewno jesionu lub dębu. Ponadto wysokoenergetyczne drewno grabu i akacjowe, które pozwolą przetrwać zimę w ciepłej atmosferze.

Nasza firma oferuje drewno kominkowe Szczecin, ułożone i pocięte by nie zawieść Państwa oczekiwań

Trudno precyzyjnie odmierzyć dokładną ilość drewna, dlatego tak ważne są stosowane w branży drzewnej jednostki miar, które dla kupujących mają niemałe znaczenie. Wiadomym jest, że najbardziej rzetelną i korzystną dla Klientów jest jednostka mpu i my taką właśnie miarą posługujemy się przy sprzedaży. Zależy nam na zadowoleniu naszych Klientów, dlatego oferujemy w Szczecinie drewno kominkowe ułożone po uprzednim pocięciu. Oferujemy wiele gatunków drewna kominkowego, które dostarczy Państwu ciepła na całą, długą zimę.

Dla naszych Klientów przycinamy i łupiemy drewno, oferujemy także dowóz drewna w zachodniopomorskim

Drewno kominkowe to cenny surowiec opałowy do domów ogrzewanych kominkiem. Jednakże ze względu na swoje gabaryty i wagę bywa nieco uciążliwy. Dla wygody naszych Klientów oferujemy przycinanie i łupanie drewna kominkowego. Każdy Klient może zamówić usługę dowozu zakupionego drewna. Koszt ustalany jest indywidualnie, bowiem uzależniony jest od wielkości zmówienia oraz miejsca dostarczenia. Nasze doświadczenie i znajomość branży przekładają się na doskonałą jakość usług. Zaopatrując się w naszej firmie, możesz mieć pewność, że kupujesz drewno kominkowe najwyższej jakości.

DREWNO KOMINKOWE

DOWOZIMY DREWNO

- Szczecin
- Gryfno
- Police
- Mierzyn
- Dobra
- Miejsca w odległości do 80 km od Szczecina

Jakość dostarczanego drewna

 • Oferujemy w ciągłej sprzedaży drewno kominkowe suche i podsuszone. Suche drewno zapewni dobre ogrzewanie domu i lepszą sprawność kominka, gdyż cała energia spalania jest użyta na ogrzewanie a nie dosuszanie palącego się drewna.
 • Jako jedni z niewielu dostawców drewna dostarczamy drewno pocięte i połupane stosując miarę (metr przestrzenny układany mpu), dlatego naszego drewna JEST PO PROSTU WIĘCEJ !!!