Jak należy układać drewno

Jak układać i przechowywać drewno do kominka?

Jeżeli swój dom ogrzewasz przy pomocy kominka, w którym palisz drewnem miej na uwadze, że równie ważne co wybór odpowiedniego gatunku drewna, istotny jest także właściwy sposób jego sezonowania czyli składowania i przechowywania w dostosowanych do tego warunkach. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób które robią zapasy kupując drewno w znacznych ilościach mające starczyć na dłuższy okres palenia.

Drewno kominkowe należy pociąć na gotowe do użytku szczapy. Stosy drewna powinny być ułożone w taki sposób, aby zapewnić jak najlepszą cyrkulację powietrza pomiędzy poszczególnymi szczapami. Należy je składować w miejscach suchych i przewiewnych, aby stały dostęp powietrza umożliwiał szybsze schnięcie. Polana można ułożyć w przygotowanym do tego celu miejscu w ogrodzie pod wiatą lub drewutnią. Innym sposobem jest usypanie luźnej sterty drewna pod zadaszeniem chroniącym przed opadami.
Ważne jest oddzielenie drewna z różnych okresów, aby było wiadomo na jakim etapie schnięcia się znajduje.

Dlaczego drewno do kominka musi być dobrze przygotowane?

W wydajnym użytkowaniu kominka niemałe znaczenie ma wilgotność drewna. Mokre, świeże drewno podczas spalania wydziela znacznie mniej ciepła, ponieważ energia wykorzystywana jest na odparowanie nadmiaru wody. Dodatkowo przy spalaniu w niskiej temperaturze wytwarza się sadza i inne gazy organiczne, osadzające się w postacie smolistej sadzy na ścianach kominka. W konsekwencji skracają użyteczność wkładów kominowych.

Zaleca się aby drewno do kominka lub pieca sezonować, w zależności od gatunku, przez co najmniej 1-2 lata. Odpowiedni przygotowane, suche drewno dostarcza zdecydowanie więcej ciepła (nawet 30-40% ), niż drewno, które było przechowywane krócej.

Nasza firma oferuje drewno kominkowe suche i podsuszane. Proponujemy drewno bukowe, dębowe, jesionowe, akacjowe, grabowe i brzozowe. Gotowe do użytku drewno najlepiej i najwygodniej składować w pobliżu domu, aby było pod ręką podczas deszczowej aury.

JESTEŚMY SOLIDNYMI DOSTAWCAMI DREWNA I PŁACISZ TYLKO ZA TAKĄ ILOŚĆ DREWNA JAKĄ MASZ UŁOŻONĄ. JEŚLI PO UŁOŻENIU DREWNA BĘDZIE GO MNIEJ NIŻ ZAMÓWIŁEŚ DOWIEZIEMY RÓŻNICĘ.

Naszą działalność w branży drzewnej prowadzimy od lat, a zdobyte doświadczenie przekładamy na jakość naszych usług. Jesienią i zimą należy odpowiednio zadbać o ogrzewanie domu, by łatwiej znieść tę uciążliwą porę roku. Nasza firma posiada w sprzedaży różnorodne gatunki drewna kominkowego, począwszy od brzozowego, przez jesionowe, grabowe, bukowe czy akacjowe, na dębowym kończąc. Każde z nich posiada swoiste właściwości, które czynią je doskonałym materiałem opałowym. Sprzedajemy suche i przesuszone drewno kominkowe w Szczecinie i okolicy, by dostarczyć tego cennego surowca wszystkim chętnym Klientom. Sprzedawane przez nas drewno kominkowe jest ułożone, co pozwala dokładniej zmierzyć jego ilość.
Udostępnij na FB

Oferujemy suche drewno kominkowe w Szczecinie, dostępne całorocznie różnorodne gatunki drewna

Przy wyborze drewna powinno się kierować nie tylko jego gatunkiem, ale także stopniem wysuszenia. Drewno mokre daje o wiele mniej ciepła, tracąc energię na odparowanie wody. Osadzająca się na ścianach kominka smolista sadza, może z czasem wpłynąć na bezpieczeństwo użytkowników. Nasza firma oferuje w Szczecinie suche drewno kominkowe, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że w pełni będą wykorzystane wszystkie jego właściwości. Oferujemy drewno brzozy doskonale nadające się na rozpalanie czy bardzo wydajne drewno jesionu lub dębu. Ponadto wysokoenergetyczne drewno grabu i akacjowe, które pozwolą przetrwać zimę w ciepłej atmosferze.

Nasza firma oferuje drewno kominkowe Szczecin, ułożone i pocięte by nie zawieść Państwa oczekiwań

Trudno precyzyjnie odmierzyć dokładną ilość drewna, dlatego tak ważne są stosowane w branży drzewnej jednostki miar, które dla kupujących mają niemałe znaczenie. Wiadomym jest, że najbardziej rzetelną i korzystną dla Klientów jest jednostka mpu i my taką właśnie miarą posługujemy się przy sprzedaży. Zależy nam na zadowoleniu naszych Klientów, dlatego oferujemy w Szczecinie drewno kominkowe ułożone po uprzednim pocięciu. Oferujemy wiele gatunków drewna kominkowego, które dostarczy Państwu ciepła na całą, długą zimę.

Dla naszych Klientów przycinamy i łupiemy drewno, oferujemy także dowóz drewna w zachodniopomorskim

Drewno kominkowe to cenny surowiec opałowy do domów ogrzewanych kominkiem. Jednakże ze względu na swoje gabaryty i wagę bywa nieco uciążliwy. Dla wygody naszych Klientów oferujemy przycinanie i łupanie drewna kominkowego. Każdy Klient może zamówić usługę dowozu zakupionego drewna. Koszt ustalany jest indywidualnie, bowiem uzależniony jest od wielkości zmówienia oraz miejsca dostarczenia. Nasze doświadczenie i znajomość branży przekładają się na doskonałą jakość usług. Zaopatrując się w naszej firmie, możesz mieć pewność, że kupujesz drewno kominkowe najwyższej jakości.

DREWNO KOMINKOWE

DOWOZIMY DREWNO

- Szczecin
- Gryfno
- Police
- Mierzyn
- Dobra
- Miejsca w odległości do 80 km od Szczecina

Jakość dostarczanego drewna

  • Oferujemy w ciągłej sprzedaży drewno kominkowe suche i podsuszone. Suche drewno zapewni dobre ogrzewanie domu i lepszą sprawność kominka, gdyż cała energia spalania jest użyta na ogrzewanie a nie dosuszanie palącego się drewna.
  • Jako jedni z niewielu dostawców drewna dostarczamy drewno pocięte i połupane stosując miarę (metr przestrzenny układany mpu), dlatego naszego drewna JEST PO PROSTU WIĘCEJ !!!