Jakie drewno do kominka

Drewno do kominka musi posiadać pewne określone cechy

Stojąc przed wyborem drewna do palenia w kominku, trzeba uwzględnić kilka cech: gęstość drewna, jego twardość, łupliwość, ilość kory, stopień wysuszenia oraz szybkość przesychania. Czynniki te w dużym stopniu wpływają na wielkość płomienia, moc uzyskanego ciepła w domu oraz ilość dymu towarzyszącego spalaniu.

Kaloryczność drewna

Kaloryczność drewna opałowego to jedna z podstawowych cech wpływająca na jego wydajność. Wartość opałowa uzależniona jest od gęstości drewna po jego wysuszeniu. Przy paleniu twardego drewna pojawia się drobny płomień, jednakże daje on duża ciepła i czas spalania się jest dłuższy. W związku z tym rzadziej trzeba dokładać do kominka i z tej przyczyny, mimo wyższej ceny, twarde drewno może okazać się bardziej ekonomiczne. Ponadto poczyniony zapas na zimę, na pewno zajmie mniej wolnej przestrzeni, niż gdyby składowało się drewno miękkie.

Łupliwość drewna

Łupliwość ma znaczenie w przypadku, gdy musimy samodzielnie porąbać drewno, wtedy lepszym wyborem będzie buk lub brzoza, niż np. dąb czy grabem, które charakteryzują się twardością. Jednakże istnieje możliwość zakupienia drewna w postaci gotowych szczap, wtedy ta cecha nie ma większego znaczenia.

Kora

Duża ilość kory obniża wartość opałową drewna, ponieważ jej właściwości paliwowe są dużo mniejsze niż samego drewna. Zaopatrując się w drewno o dużej zawartości kory, musimy zamówić większą jego ilość, niż takiego, które zawiera jej mniej. Różnice pomiędzy poszczególnymi gatunkami drzew są dość znaczne. I tak np. buk i grab cechują się zaledwie 7% udziałem kory. Inaczej rzecz się ma w stosunku do dębu czy akacji, u których udział kory wynosi 23%. Wadą grubej, posiadającej szczeliny kory, jest również to, że może stanowić skupisko owadów, trocin i piasku.

Suchość drewna

Przydatność kominkowa drewna jest niemal rzadka w przypadku drewna mokrego, które podczas spalania daje dużo dymu, a mniej ciepła. Dzieje się tak ponieważ energia przenoszona jest na odparowywanie wody. Dlatego tak ważne jest, aby drewno kominkowe było suche. W związku z tym niemałe znaczenie ma szybkość przesychania drewna. Proces suszenia nazywany jest sezonowaniem. W przypadku niektórych gatunków tempo przesychania drewna, bardziej uwarunkowane jest specyficzną budową i strukturą, niż samą zawartością wody. Zróżnicowanie w odniesieniu do różnych gatunków drewna jest spore. Przykładowo do drewna szybkoschnącego można zaliczyć brzozę, której na przeschniecie wystarcza kilkanaście miesięcy. Natomiast dąb mimo swoich zalet i wysokiej kaloryczności cechuje się długim okresem przesychania i powinien być sezonowany przez okres 3 lat.

Gęstość drewna

Fundamentalną cechą drewna wpływającą na jego kaloryczność i przydatność kominkową jest gęstość drewna, którą wyraża się w kg na jednostkę objętości. Jest to wartość zmienna uwarunkowana ilością wody, toteż porównywanie gęstości powinno odnosić się do drewna powietrznie lub też całkowicie suchego. Gęstość drewna jest zróżnicowana nie tylko dla poszczególnych gatunków, ale także w przypadku jednego konkretnego rodzaju drewna. Jest tak ponieważ na gęstość drewna wpływa zawartość bielu i twardzieli, wiek drzewa oraz warunki w jakich rosło.

JESTEŚMY SOLIDNYMI DOSTAWCAMI DREWNA I PŁACISZ TYLKO ZA TAKĄ ILOŚĆ DREWNA JAKĄ MASZ UŁOŻONĄ. JEŚLI PO UŁOŻENIU DREWNA BĘDZIE GO MNIEJ NIŻ ZAMÓWIŁEŚ DOWIEZIEMY RÓŻNICĘ.

Naszą działalność w branży drzewnej prowadzimy od lat, a zdobyte doświadczenie przekładamy na jakość naszych usług. Jesienią i zimą należy odpowiednio zadbać o ogrzewanie domu, by łatwiej znieść tę uciążliwą porę roku. Nasza firma posiada w sprzedaży różnorodne gatunki drewna kominkowego, począwszy od brzozowego, przez jesionowe, grabowe, bukowe czy akacjowe, na dębowym kończąc. Każde z nich posiada swoiste właściwości, które czynią je doskonałym materiałem opałowym. Sprzedajemy suche i przesuszone drewno kominkowe w Szczecinie i okolicy, by dostarczyć tego cennego surowca wszystkim chętnym Klientom. Sprzedawane przez nas drewno kominkowe jest ułożone, co pozwala dokładniej zmierzyć jego ilość.
Udostępnij na FB

Oferujemy suche drewno kominkowe w Szczecinie, dostępne całorocznie różnorodne gatunki drewna

Przy wyborze drewna powinno się kierować nie tylko jego gatunkiem, ale także stopniem wysuszenia. Drewno mokre daje o wiele mniej ciepła, tracąc energię na odparowanie wody. Osadzająca się na ścianach kominka smolista sadza, może z czasem wpłynąć na bezpieczeństwo użytkowników. Nasza firma oferuje w Szczecinie suche drewno kominkowe, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że w pełni będą wykorzystane wszystkie jego właściwości. Oferujemy drewno brzozy doskonale nadające się na rozpalanie czy bardzo wydajne drewno jesionu lub dębu. Ponadto wysokoenergetyczne drewno grabu i akacjowe, które pozwolą przetrwać zimę w ciepłej atmosferze.

Nasza firma oferuje drewno kominkowe Szczecin, ułożone i pocięte by nie zawieść Państwa oczekiwań

Trudno precyzyjnie odmierzyć dokładną ilość drewna, dlatego tak ważne są stosowane w branży drzewnej jednostki miar, które dla kupujących mają niemałe znaczenie. Wiadomym jest, że najbardziej rzetelną i korzystną dla Klientów jest jednostka mpu i my taką właśnie miarą posługujemy się przy sprzedaży. Zależy nam na zadowoleniu naszych Klientów, dlatego oferujemy w Szczecinie drewno kominkowe ułożone po uprzednim pocięciu. Oferujemy wiele gatunków drewna kominkowego, które dostarczy Państwu ciepła na całą, długą zimę.

Dla naszych Klientów przycinamy i łupiemy drewno, oferujemy także dowóz drewna w zachodniopomorskim

Drewno kominkowe to cenny surowiec opałowy do domów ogrzewanych kominkiem. Jednakże ze względu na swoje gabaryty i wagę bywa nieco uciążliwy. Dla wygody naszych Klientów oferujemy przycinanie i łupanie drewna kominkowego. Każdy Klient może zamówić usługę dowozu zakupionego drewna. Koszt ustalany jest indywidualnie, bowiem uzależniony jest od wielkości zmówienia oraz miejsca dostarczenia. Nasze doświadczenie i znajomość branży przekładają się na doskonałą jakość usług. Zaopatrując się w naszej firmie, możesz mieć pewność, że kupujesz drewno kominkowe najwyższej jakości.

DREWNO KOMINKOWE

DOWOZIMY DREWNO

- Szczecin
- Gryfno
- Police
- Mierzyn
- Dobra
- Miejsca w odległości do 80 km od Szczecina

Jakość dostarczanego drewna

  • Oferujemy w ciągłej sprzedaży drewno kominkowe suche i podsuszone. Suche drewno zapewni dobre ogrzewanie domu i lepszą sprawność kominka, gdyż cała energia spalania jest użyta na ogrzewanie a nie dosuszanie palącego się drewna.
  • Jako jedni z niewielu dostawców drewna dostarczamy drewno pocięte i połupane stosując miarę (metr przestrzenny układany mpu), dlatego naszego drewna JEST PO PROSTU WIĘCEJ !!!