Jednostki miar drewna kominkowego

Stosowane jednostki miar drewna kominkowego

Poniżej przedstawiamy znaczenie jednostek  używanych do pomiaru surowca drzewnego.

• jednostki objętości
• jednostki masy
• jednostki powierzchni

Jednostki objętości:

1. metr sześcienny (m3) = kubik (metr kubiczny drewna)
2. metr przestrzenny (mp)

  • metr przestrzenny układany (mpu) - tą jednostę miary stosujemy
  • metr przestrzenny nasypowy (mpn)

Metr sześcienny (m3) = kubik (metr kubiczny drewna) - to objętość którą zajmuje sześcian o krawędzi długości jednego metra: 1 m = 1 m * 1 m * 1 m. W przypadku pomiaru drewna kominkowego czy stosowego - miara ta określa sumę objętości poszczególnych kawałków drewna. Metr sześcienny wskazuje objętość drewna tj. wartość netto - bez wolnych przestrzeni pomiędzy luźnymi kawałkami.

Niewykonalne jest ułożenia drewna (zwłaszcza kominkowego czy stosowego) w taki sposób, aby między nimi nie pojawiały się wolne przestrzenie. Dlatego też przy pomiarach objętości drewna kominkowego - metr sześcienny, to metr przeliczeniowy tzn. obliczany na podstawie przeliczników przypisanych poszczególnym gatunkom drewna.

Metr przestrzenny (mp) jest to miara objętości określająca daną przestrzeń (np. skrzynia o wymiarach: 1 m * 1 m * 1 m) jaką wypełnia dany towar. W przypadku drewna kominkowego czy stosowego to zarazem objętość samego (litego) drewna, jak również pustych przestrzeni występujących pomiędzy poszczególnymi polanami.  Jest to więc miara uwzględniająca nierówne kształty pakowanych elementów.

W terminologii sprzedawców drewna występują dwa pojęcia (rodzaje) metrów przestrzennych: metr przestrzenny nasypowy (mps) i metr przestrzenny układany (mpu).

Metr przestrzenny układany (mpu) to najbardziej wiarygodny  i użyteczny wskaźnik pomiaru objętości drewna. Jest to ilość drewna kominkowego równomiernie pociętego, połupanego i ułożonego w "kostkę", np. w skrzyni o wymiarach 1 m x 1 m x 1 m.
Jeden metr przestrzenny układany równy jest około 0,7 metra sześciennego (1 mpu = 0.7 m3).

Metr przestrzenny nasypowy (mpn) to najmniej miarodajny wskaźnik pomiaru ilości drewna, spowodowany różnorodnością wolnych przestrzeni znajdujących się pomiędzy polanami, uzależnionych od sposobu ich przypadkowego, nasypowego ułożenia się. Innymi słowy drewno kominkowe sprzedawane luzem czyli właśnie w metrach przestrzennych nasypowych, to  bardzo niedokładny sposób pomiaru.

Jednostki masy

To bardzo rzadka metoda pomiaru. W celu weryfikacji ceny, konieczna jest wiedza na temat gatunku oferowanego drewna kominkowego,  jego masy referencyjnej (masy 1m3) i wilgotności.

Jednostki powierzchni

Jako przykład mogą posłużyć działki zrębowe, z których zbierane są najcenniejsze fragmenty drzew (drewno tartaczne), a pozostałe części, czyli wierzchołki drzew, pnie itd. przeznaczone są na opał.

Ilość pozostawionego drewna opałowego na jednostce powierzchni oceniana jest orientacyjnie, często zaś rozliczenia odbywają się na podstawie powierzchni lasu, działki zrębowej, z której kupujący pozyska pozostałe tam drewno we własnym zakresie.

JESTEŚMY SOLIDNYMI DOSTAWCAMI DREWNA I PŁACISZ TYLKO ZA TAKĄ ILOŚĆ DREWNA JAKĄ MASZ UŁOŻONĄ. JEŚLI PO UŁOŻENIU DREWNA BĘDZIE GO MNIEJ NIŻ ZAMÓWIŁEŚ DOWIEZIEMY RÓŻNICĘ.

Naszą działalność w branży drzewnej prowadzimy od lat, a zdobyte doświadczenie przekładamy na jakość naszych usług. Jesienią i zimą należy odpowiednio zadbać o ogrzewanie domu, by łatwiej znieść tę uciążliwą porę roku. Nasza firma posiada w sprzedaży różnorodne gatunki drewna kominkowego, począwszy od brzozowego, przez jesionowe, grabowe, bukowe czy akacjowe, na dębowym kończąc. Każde z nich posiada swoiste właściwości, które czynią je doskonałym materiałem opałowym. Sprzedajemy suche i przesuszone drewno kominkowe w Szczecinie i okolicy, by dostarczyć tego cennego surowca wszystkim chętnym Klientom. Sprzedawane przez nas drewno kominkowe jest ułożone, co pozwala dokładniej zmierzyć jego ilość.
Udostępnij na FB

Oferujemy suche drewno kominkowe w Szczecinie, dostępne całorocznie różnorodne gatunki drewna

Przy wyborze drewna powinno się kierować nie tylko jego gatunkiem, ale także stopniem wysuszenia. Drewno mokre daje o wiele mniej ciepła, tracąc energię na odparowanie wody. Osadzająca się na ścianach kominka smolista sadza, może z czasem wpłynąć na bezpieczeństwo użytkowników. Nasza firma oferuje w Szczecinie suche drewno kominkowe, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że w pełni będą wykorzystane wszystkie jego właściwości. Oferujemy drewno brzozy doskonale nadające się na rozpalanie czy bardzo wydajne drewno jesionu lub dębu. Ponadto wysokoenergetyczne drewno grabu i akacjowe, które pozwolą przetrwać zimę w ciepłej atmosferze.

Nasza firma oferuje drewno kominkowe Szczecin, ułożone i pocięte by nie zawieść Państwa oczekiwań

Trudno precyzyjnie odmierzyć dokładną ilość drewna, dlatego tak ważne są stosowane w branży drzewnej jednostki miar, które dla kupujących mają niemałe znaczenie. Wiadomym jest, że najbardziej rzetelną i korzystną dla Klientów jest jednostka mpu i my taką właśnie miarą posługujemy się przy sprzedaży. Zależy nam na zadowoleniu naszych Klientów, dlatego oferujemy w Szczecinie drewno kominkowe ułożone po uprzednim pocięciu. Oferujemy wiele gatunków drewna kominkowego, które dostarczy Państwu ciepła na całą, długą zimę.

Dla naszych Klientów przycinamy i łupiemy drewno, oferujemy także dowóz drewna w zachodniopomorskim

Drewno kominkowe to cenny surowiec opałowy do domów ogrzewanych kominkiem. Jednakże ze względu na swoje gabaryty i wagę bywa nieco uciążliwy. Dla wygody naszych Klientów oferujemy przycinanie i łupanie drewna kominkowego. Każdy Klient może zamówić usługę dowozu zakupionego drewna. Koszt ustalany jest indywidualnie, bowiem uzależniony jest od wielkości zmówienia oraz miejsca dostarczenia. Nasze doświadczenie i znajomość branży przekładają się na doskonałą jakość usług. Zaopatrując się w naszej firmie, możesz mieć pewność, że kupujesz drewno kominkowe najwyższej jakości.

DREWNO KOMINKOWE

DOWOZIMY DREWNO

- Szczecin
- Gryfno
- Police
- Mierzyn
- Dobra
- Miejsca w odległości do 80 km od Szczecina

Jakość dostarczanego drewna

  • Oferujemy w ciągłej sprzedaży drewno kominkowe suche i podsuszone. Suche drewno zapewni dobre ogrzewanie domu i lepszą sprawność kominka, gdyż cała energia spalania jest użyta na ogrzewanie a nie dosuszanie palącego się drewna.
  • Jako jedni z niewielu dostawców drewna dostarczamy drewno pocięte i połupane stosując miarę (metr przestrzenny układany mpu), dlatego naszego drewna JEST PO PROSTU WIĘCEJ !!!